slad-3
AKTUALNOŚCI

Jakie są koszty rejestracji samochodu z USA?

img-3
Importowanie pojazdu ze Stanów Zjednoczonych jest dość kosztownym przedsięwzięciem . Na końcową kwotę wpływ ma kilka składowych: wyjściowa cena pojazdu, prowizja dla domu aukcyjnego, transport morski i lądowy, opłaty celne i podatek VAT, przegląd techniczny, a także na koniec – koszty rejestracji samochodu w wydziale komunikacji. Z jakiej wysokości wydatkami musimy się liczyć w przypadku ostatniego z wymienionych aspektów?

Przegląd techniczny i tłumaczenie dokumentów

Rejestracja samochodu z USA w odpowiedniej placówce jest wymogiem prawnym koniecznym do uzyskania stałego numeru rejestracyjnego. Do składanego wniosku musimy załączyć kilka dokumentów, w tym title z USA, a także dowód zakupu – fakturę, i STB z odprawy celnej. Co ważne, muszą one zostać przetłumaczone na język polski – w przeciwnym razie urząd je odrzuci. By wszystko poszło po naszej myśli, ich tłumaczenie musi wykonać tłumacz przysięgły. Wraz z wnioskiem o rejestrację złożyć należy także potwierdzenie opłacenia akcyzy. Cło i VAT od zakupu auta opłacane jest w Niemczech – tam stawka wynosi 19% w porównaniu do Polski, gdzie jest to oczywiście 23%.

Zanim samochód będzie mógł zostać zarejestrowany na stałe tablice, konieczne jest też udanie się z nim na stację kontroli pojazdów w celu przeprowadzenia przeglądu technicznego. By ten zaś został zatwierdzony, auto musi zostać dostosowane do krajowych przepisów drogowych. Modyfikacje mogą dotyczyć na przykład tylnych kierunkowskazów. 

Ile zapłacimy w wydziale komunikacji?

Na koszty rejestracji samochodu z USA składają się więc takie czynniki, jak:

Przegląd techniczny to zaś wydatek około 200 zł za przegląd powypadkowy i rejestracyjny. Wykonanie tłumaczenia zależy od stawek tłumacza, ale zwykle nie przekracza 200-300 zł. Wysokość cła, akcyzy i VAT-u jest zaś obliczana od wartości auta. 
 
Dobra Strona Mocy
Nasza lokalizacja
Nasz świat