slad-3
Dobra Strona Mocy

IMPORT
POJAZDÓW Z USA

Oferta pojazdów z USA skierowana jest praktycznie dla każdego, to nie tylko muscle-cary, ale także auta użytku codziennego i spory wybór europejskich marek.

Marzysz o zmianie pojazdu na BMW, Audi albo Ferrari? A może Twoim celem jest Lincoln lub Dodge? SUV, klasyczna osobówka czy model sportowy? Bez względu na to, jakiego dwuśladu potrzebujesz, postaramy się odpowiedzieć na Twoje potrzeby!

Dobra Strona Mocy to firma, dla której sprowadzanie aut z USA jest codziennością. Wieloletnie doświadczenie w imporcie oraz odpowiednie podejście do Klienta sprawiają, że zyskaliśmy zaufanie wielu Partnerów.

Do kogo kierujemy ofertę?​

Import samochodów ze Stanów Zjednoczonych to usługa, z której może skorzystać każdy, komu zależy na ekonomicznym zakupie pojazdu. Nie musisz być fanem amerykańskich klasyków, aby znaleźć idealną opcję dla siebie. Samochody z USA to zarówno typowo amerykańskie marki, jak i europejskie. Modele praktyczne oraz funkcjonalne, jak i auta zachwycające miłośników motoryzacji. Szeroki wybór gwarantuje satysfakcję dla każdego Klienta.

Czy import samochodów z USA jest opłacalny?​

Sprowadzanie samochodów z Ameryki kojarzy Ci się z dużym wydatkiem i mnóstwem formalności? Nic bardziej mylnego. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, możesz liczyć na korzystną cenę, która często okazuje się być niższa niż cena zakupu pojazdu w Europie. Atrakcyjną ofertę zawdzięczamy przede wszystkim naszej niezależności, gdyż nie korzystamy z usług pośredników i osobiście zajmujemy się importem. Warto również pamiętać, że w przypadku auta z USA istnieje możliwość weryfikacji stanu technicznego. Oprócz sprowadzenia maszyny zadbamy także o wszelkie formalności dzięki czemu zyskasz pojazd gotowy do użytkowania.

Import USA

Dlaczego warto sprowadzić auto z USA?

Import samochodu z USA aktualnie to bardzo popularny sposób nabywania pojazdów, i nic w tym dziwnego, w końcu oszczędność na zakupie samochodu może sięgać nawet 40% w stosunku do cen rynkowych w Europie.

Popularność importu z USA stale rośnie i wynika to także z faktu, że importowane z tego kierunku auta Europejskich marek są wiernymi kopiami tych z Polskiego salonu. Poza różnicami związanymi z kierunkowskazami, czy językiem menu i skalą licznika auta dzielą te same części, więc proces naprawy, dostosowania do Europejskich warunków i późniejsza eksploatacja nie stanowi żadnego problemu. Podobnie wygląda sytuacja pojazdów takich marek jak Dodge, Chevrolet, czy GMC – dostęp do części aktualnie jest łatwy i szybki.

Oferta importu z USA

Często mówi się, że nie da się czegoś zrobić tanio i dobrze, ale import aut z USA pokazuje, że to błędne stwierdzenie, bo samochody z USA to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie dobre wyposażenie pojazdu, a przy okazji doskonałą cenę zakupu. W naszej ofercie samochodów z USA znajdują się auta każdego typu, od samochodów miejskich, przez auta elektryczne, rodzinne vany i suvy, aż po samochody sportowe.

Służymy naszym doświadczeniem i odpowiednim doradztwem w wyborze pojazdu, aby klient po kilku tygodniach od zakupu, wyjechał na drogi naprawionym pojazdem z uśmiechem na ustach.
Dlaczego my?
Przy imporcie z USA warto wybierać firmy, które nie korzystają z usług pośredników, w tym tkwi nasza przewaga nad konkurencją, zajmujemy się importem osobiście, więc mamy pełną kontrolę nad stanem pojazdów i ich dokumentami.

Warto zaznaczyć, że samochody zawsze wysyłamy z najbliższego magazynu. W USA posiadamy ich 8 o strategicznym położeniu, dlatego unikamy sytuacji w której konieczne jest transportowanie auta kilkaset lub nawet kilka tysięcy mil do portu, co często naraża auta na uszkodzenia i niepotrzebne koszty. W przypadku zakupów pojazdów z aukcji w zdecydowanej większości lokalizacji w USA możemy zlecić oględziny auta na żywo, aby wykonać dodatkowe zdjęcia uszkodzeń, bywa to czasem niezbędne aby określić stan pojazdu przed zakupem.
Import USA

Zobacz jakie to proste

1
Wyszukiwanie odpowiedniego pojazdu oraz sprawdzanie histori auta i oględziny
2

Podpisanie umowy

3
Licytacja pojazdu oraz przekazanie danych do przelewu
4
Transport i zdjęcia oraz odprawa celna
1. Wyszukiwanie odpowiedniego pojazdu

Ustalamy wspólnie kryteria jakie musi spełniać Twój wymarzony samochód i przesyłamy propozycje aut, które spełniają założone wymagania
2. Historia auta i oględziny

Ustalamy wspólnie kryteria jakie musi spełniać Twój wymarzony samochód i przesyłamy propozycje aut, które spełniają założone wymagania

3. Podpisanie umowy

Podpisujemy umowę zakupu auta jako Polska firma z numerem NIP, siedzibą i placem przeładunkowym. Zachęcamy do odwiedzin w naszym biurze w Łodzi w celu omówienia importu i podpisania umowy, a jeśli odległość jest zbyt duża, możemy oczywiście dokonać też wszystkiego mailowo i telefonicznie.

4.  Licytacja pojazdu

Przystępujemy do licytacji auta w określonym budżecie. Możemy rozmawiać w trakcie licytacji przez telefon, lub licytować wspólnie przy komputerze w naszym biurze, ewentualnie możemy nagrać przebieg licytacji 

5.  Dane do przelewu

Po wygranej aukcji przesyłamy dane do przelewu, aby uregulować należność za pojazd wraz z prowizją domu aukcyjnego

6. Transport i zdjęcia

Po zaksięgowaniu środków za auto, samochód trafia na jeden z naszych magazynów, gdzie jest fotografowany, a klient dostaje komplet informacji na temat frachtu morskiego, czyli planowane daty wypłynięcia i dopłynięcia do portu w Niemczech

7. Odprawa celna

Na podstawie podpisanego upoważnienia dokonujemy odprawy celnej auta, a faktury bezpośrednio od agencji celnej przesyłamy do klienta

8. Naprawa pojazdu

Możemy zająć się naprawą pojazdu i załatwieniem odpowiednich części. Dysponujemy aktualnie trzema warsztatami w Polsce – Ich lokalizacje to Warszawa oraz Piotrków Trybunalski.

9. Transport pod dom

Transportujemy pojazd pod wskazany przez klienta adres i przekazujemy komplet dokumentów do auta. 

Auta z USA bądź Kanady

DLA KOGO AUTO Z USA?

Samochód z USA to doskonały wybór dla każdego, kto myśli o zmianie pojazdu, z prostego powodu – oszczędność na zakupie i możliwość weryfikacji stanu technicznego. W obecnych czasach samochody z Polskich salonów czy nawet z Niemiec często nie dysponują udokumentowaną historią uszkodzeń i łatwo popaść na pojazd, który np. jest po powodzi. W USA system ubezpieczeń działa w taki sposób, że każda, nawet najmniejsza szkoda jest zgłaszana do ubezpieczyciela, co zostawia ślad w raporcie Carfax, dlatego wbrew pozorom zakup auta „przez internet” z USA jest zdecydowanie bezpieczniejszy niż poszukiwanie pojazdu w Polsce.

Na pytanie jakie auta warto sprowadzać odpowiedź jest prosta, każdy samochód który jest warty w Polsce powyżej 20.000 PLN możemy sprowadzić z USA aby wygenerować oszczędność na zakupie

Powód 1

Największy wybór

Powód 2

Bogate wyposażenie

Powód 3

Zweryfikowani sprzedawcy

Powód 4

Udokumentowany stan techniczny

Powód 5

Auto gotowe do jazdy

Powód 6

Atrakcyjne ceny

Ile to kosztuje?

Najlepszym rozwiązaniem zawsze jest wycena konkretnego pojazdu, w tym celu skontaktuj się z nami, aby dostać szczegółową wycenę dokładnie takiego auta, jakie Cie interesuje, obliczymy wszystko i prześlemy kalkulacje zupełnie za darmo!
Z kosztów ogólnych jakie należy ponieść przy imporcie zazwyczaj będą to:
 • Koszt auta na aukcji
 • Koszt prowizji domu aukcyjnego – od 200 USD wzwyż
 • Koszty transportu do Niemiec, w tym transport naziemny i morski – od 1200 USD za komplet
 • Cło – 10% dla samochodów osobowych i quadów, 6% dla motocykli, Łodzie od 1,7 do 2,7%
 • VAT – 19% w Niemczech lub 21% w Holandii, lub 7-9% dla aut zabytkowych.
 • Koszty odprawy celnej (Opłata dla agencji) – Zazwyczaj ok 400 EUR
  Transport z Niemiec lub Holandii do Polski – Od 1300 PLN
  Koszt naszej prowizji – 2500 PLN netto dla aut osobowych i 1500 PLN netto dla motocykli i quadów
  Akcyza w przypadku rejestracji auta w Polsce – od 3,1 do 18,6%
  Koszty badania technicznego i rejestracji – Około 600 PLN łącznie
Opinie klientów

Sprawdź co mówią o nas inni

Dobra Strona Mocy
Nasza lokalizacja
Nasz świat