slad-3
AKTUALNOŚCI

Czy import auta z USA jest bezpieczny?

Rynek samochodowy w Stanach Zjednoczonych jest jednym z największych na świecie. W związku z tym nietrudno znaleźć tam wiele ciekawych pojazdów, które chcielibyśmy sprowadzić do naszego kraju. Wbrew pozorom i nawet mimo odległości import auta z USA wcale nie musi wiązać się ze stresem i problemami. Pomoże nam w tym dobra znajomość przepisów, a także wsparcie od osób na wylot znających procedury, do jakich dochodzi podczas zakupu i importu pojazdu.

Jak sprawić, by import auta z USA przebiegł w bezpieczny sposób?

Sprowadzanie pojazdu ze Stanów Zjednoczonych przebiega w kilku etapach. Po zakupie auto musi zostać przetransportowane do portu, skąd na frachtowcu dopłynie do Europy. Pojazdy z USA najczęściej trafiają do Niemiec lub Holandii – to ze względu na niższą stawkę podatku, jaki trzeba opłacić. Dopiero stamtąd przewożone są do Polski. Aby import przebiegł w bezpieczny i bezproblemowy sposób, warto więc dokładniej zapoznać się z wszystkimi informacjami na temat tych poszczególnych etapów. Ile trwa każdy z nich, z jakimi kosztami będzie trzeba się liczyć – jeśli dobrze przygotujemy się do sprowadzenia pojazdu ze Stanów, to żadna ewentualność nie powinna nas zaskoczyć.

Import auta z USA? Skorzystaj z wiedzy specjalistów!

Wiedza na temat poszczególnych etapów to jednak nie wszystko – zanim zdecydujesz się na zakup auta z USA, zapoznaj się też z całą procedurą kupna. Doinformuj się na temat domów aukcyjnych, zasad licytacji i ubezpieczenia. Jeśli nigdy wcześniej nie uczestniczyłeś w imporcie auta z tak daleko położonego kraju, to spontaniczność raczej nie okaże się Twoim sprzymierzeńcem. Zawsze warto skorzystać z usług specjalistów, czyli firm pośredniczących w imporcie samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorstwa takie, jak nasze, mają duże doświadczenie w bezpiecznym i bezproblemowym sprowadzaniu aut z zagranicy. Chętnie pomożemy Ci w zakupie i przetransportowaniu Twojego wymarzonego wozu do kraju! Zostaniesz też przygotowany na wszelkie ewentualności i dowiesz się o obowiązkach, które będziesz musiał dopełnić jako nowy właściciel samochodu z USA.

Dobra Strona Mocy
Nasza lokalizacja
Nasz świat