slad-3
AKTUALNOŚCI

Auto z USA czy z Dubaju – co wybrać?

img-5
Te dwa kierunki należą do chętnie wybieranych przez Polaków krajów, z których importuje się samochody – przede wszystkim dzięki atrakcyjnym cenom oraz wyposażeniu pojazdów. W tym artykule przedstawiamy garść informacji, o których warto pamiętać podczas sprowadzania aut z USA oraz Dubaju. Zachęcamy do lektury.

Sprawdzanie auta z USA – wady i zalety

Rynek amerykański to prawdziwy raj dla miłośników starych klasyków. Co ważne, przy sprowadzaniu aut zabytkowych konieczny do zapłacenia podatek VAT jest o wiele niższy – jego wartość wynosi tylko 7% przy 23% w przypadku aut nowszych. Polacy chętnie sięgają nie tylko po klasyki, ale i po różne modele od marek Ford, BMW czy Dodge Challenger. A z jakimi opłatami należy się liczyć? Klient będzie musiał opłacić prowizję dla domu aukcyjnego, koszt transportu auta do portu, koszt wynajęcia kontenera na promie oraz transport morski do jednego z portów w Niemczech lub Holandii, cło i wspomniany już VAT, koszty akcyzy oraz koszt transportu pojazdu z portu europejskiego do Polski. Najprawdopodobniej konieczne będzie też wykonanie modyfikacji dostosowujących pojazd do rodzimych wymogów drogowych.

Sprowadzanie aut z Dubaju – o czym trzeba pamiętać?

Dubaj wielu osobom kojarzy się z luksusowymi wakacjami na gorących plażach i właśnie takie luksusowe pojazdy są chętnie sprowadzane z kraju położonego nad Zatoką Perską. Zaletą jest przede wszystkim cena samochodów z tego segmentu, która w Dubaju często jest o wiele niższa niż w Polsce. Należy do niej jednak doliczyć wydatki związane z wynajęciem lawety i transportem morskim. Podobnie jak w przypadku importu z USA, opłacić trzeba będzie również cło (10% dla aut osobowych), VAT (19% w Niemczech lub 21% w Holandii), koszty opłaty celnej, a także transport z portu do Polski. W Dubaju można znaleźć świetne okazje nie tylko na samochody luksusowe – sprawdzamy stamtąd także pojazdy rodzinne.

W naszej firmie pomagamy klientom w płynnym i bezproblemowym sprowadzeniu samochodów z zagranicy. Marzysz o aucie z USA lub Dubaju? Skontaktuj się z nami!

Dobra Strona Mocy
Nasza lokalizacja
Nasz świat