FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Podstawowymi stronami do poszukiwania aut są COPART oraz IAAI w przypadku trudności ze znalezieniem odpowiedniego pojazdu zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy.

Load More

Nie, większosc modeli które występują również w europie posiada te same części

 

Load More

Czas odprawy celnej wynosi od 2dni do tygodnia, może się zdarzyć jednak że termin ten się przedłuży np. ze względu na bardzo dużą ilość aut w porcie.

Load More

CLEAR TITLE oznacza, że pojazd nie ma wpisanej żadnej szkody w historię – tutaj UWAGA, nikt o tym nie wspomina, ale możliwości są dwie, albo żadnej szkody nigdy nie było, albo po prostu nie została wpisana więc nie mamy możliwości sprawdzić w jakim stopniu auto było uszkodzone. Auta z CLEAR TITLE zazwyczaj osiągają wysokie ceny licytacji, ze wględu na ich wysoką atrakcyjność na lokalnym rynku – rzadko zdarza się aby sprowadzenie auta z takim tytułem było opłacalne.

SALVAGE TITLE oznacza, że pojazd ma w historii napraw wpisaną szkodę – w niektórych stanach również w przypadku gdy w przeszłości został skradziony. SALVAGE TITLE to najczęściej spotykany rodzaj pojazdów na aukcjach, uszkodzenia auta z takim tytułem są zazwyczaj niewielkie.

 

Load More

Głównym elementem wymagającym często przeróbki są lampy – w większości aut z USA nie ma tylnego światła przeciwmgielnego, a tylne kierunkowskazy świecą się na czerwono razem ze światłem STOPu. Problemem mogą być także lampy przednie – w większości aut strumień światła jest symetryczny.
W większości aut powyższe zmiany nie wymagają dużej ingerencji, w przypadku nowych modelach zazwyczaj kończy się na kodowaniu lamp lub w ostateczności ich wymianie.

 

Load More

W przypadku zakupu auta na osobę prywatną, bardziej korzystną formą odprawy celnej jest zapłata podatków w Niemczech, gdzie podatek VAT wynosi 19% zamiast 23% oraz cło 10%.  Po odebraniu auta w kraju pozostaje jedynie zapłacić akcyzę. Możemy jednak na życzenie klienta sprowadzić auto bezpośrednio do portu w Gdyni.

Load More

Na aukcjach często występują auta posiadające uszkodzenia które nie pozwalają na rejestrację w Polsce. Takie auta osiągają bardzo dobre ceny, lecz w świetle prawa nadają się jedynie na części. Poniżej lista tytułów własności których należy unikać:

– ACQ BILL OF SALE
– ACQUISITION BILL OF SALE
– ARTIFICERS LIEN TRANSFER
– ABND/LIEN NC DLR ONLY DELAY
– BR
– BV
– CLEAN TITLE – NO VIN
– CLEAN TITLE W/ UNSATIS LIEN
– CERTYFICATE OF DESTRUCTION
– CERT OF SALV BRANDED FLOOD
– DISMANTLER W/ UNSATISFIED LIEN
– EXPORT BILL OF SALE
– FOR JUNK
– FLOOD
– FLOOD SALVAGE
– FLOOD TITLE
– FIRE DAMAGE
– FOR PARTS ONLY
– FLOOD SALVAGE VEHICLE TITLE
– IRREPARABLE
– MV907A WAIV-272.1
– MV37 P.O. DISM ONLY
– MV907A W/ BRAND WAIVE
– MV907A W/ NO PUBLIC VIN
– MV907A W/ UNSATISFIED LIEN
– MV-51B / STMT OF OWNERSHIP
– MV907A W/ MD REASSIGNMENT
– MV35 NO TITLE-DISMANTLE/SCRAP
– NY-MV-51
– NON-REBUILABLE
– NON-REPAIRABLE
– PARTS ONLY
– PARTS ONLY W/NY REASSIGMENT
– REBUILDABLE KIT CAR
– REBLT SALV W/ UNSATISFIED LIEN
– SALVAGE THEFT – NO PUBLIC VIN
– SALVAGE TITLE DAMAGE WATER/FLOOD
– WATER
– WATER/FLOOD

Load More

Obecnie około 4-6 tygodni od daty zakupu.

Load More

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?